Home » » Si të dallojmë dashurinë për njëri-tjetrin?

Si të dallojmë dashurinë për njëri-tjetrin?

Si mund ta dish nëse personi me të cilin rri meriton ‘dashurinë e vërtetë’? Nga do ta kuptosh nëse ai që ke qejf e ka kaluar fazën e joshjes dhe tani ka rënë në dashuri me ty?

 Si mund ta dish nëse personi me të cilin rri meriton ‘dashurinë e vërtetë’? Nga do ta kuptosh nëse ai që ke qejf e ka kaluar fazën e joshjes dhe tani ka rënë në dashuri me ty?

Ja si ta kuptoni nëse lidhja juaj ka arritur në statusin e ‘të dashuruarve’.

1. Vetëm buzëqesh sa herë e sheh atë
2. Ndihesh e qetë dhe e sigurt në marrëdhënie dhe ke besim se partneri nuk do të të lëndojë: nuk ka vend për xhelozi apo dyshime.
3. Keni kaluar kohë të mira dhe kohë të këqija, e pavarësisht kësaj, ju keni qëndruar bashkë.
4. Nuk ka drama të mëdha në marrëdhënie: nuk testoni dashurinë e njëri-tjetrit, nuk merreni me thashetheme dhe nuk e ndjeni nevojën për të luajtur lojëra.
5. I bëni njëri-tjetrit surpriza të këndshme ‘vetëm sepse’ dhe ndiheni mirë nga këto surpriza.
6. Presionet e jashtme as nuk ndikojnë fare tek ju; nuk ka ose ka fare pak probleme me miqtë, shoqërinë, familjen dhe mësuesit.
7. Nuk ka dhunë në marrëdhënien tuaj – fare.
8. Ju e mbështesni njëri-tjetrin, asnjë prej jush nuk e shtyn tjetrin të bëj gjëra që mund ta lëndojnë apo i kundërshtoni.
9. Ato çfarë ju dallojnë nga njëri-tjetri nuk ju largojnë, si p.sh, besime të ndryshme fetare apo opinione personale.
10. Nuk ka sakrifikim, vetëm kompromise.
11. Me seks apo pa seks, nuk ka rëndësi, për ju kjo nuk është një çështje themelore dhe askush nuk ju detyron të bëni një gjë për të cilën ju nuk ndiheni gati.
12. E dini se çdo gjë që ndjeni të kthehet mbrapsht me mirësi nga partneri.

3 comments:

Anonymous said...

I'm not sure exactly why but this weblog is loading very slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end? I'll checκ back later and seе if the ρrоblеm still еxists.
My web site caravanning

Anonymous said...

Ι love it when peoplе get togethеr and
ѕhаrе іdeas. Gгeat ѕitе,
keeρ іt up!

Feel free to surf tо my webρаgе how to cure tinnitus naturally

Anonymous said...

Hi therе! Somеonе in my Myspace gгoup shаred
this websіte wіth us sо I came to gіve it a look.
I'm definitely enjoying the information. I'm book-marking аnd will be twеeting thiѕ tο
my followers! Eхcellent blοg and terrific dеsign and ѕtуle.


Havе a look at my webpаge :: fast way to lose belly fat

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros