Home » » VIP-at shqiptare heqin brekët Foto Nudo - Albania Show Biz Photo Nudo,

VIP-at shqiptare heqin brekët Foto Nudo - Albania Show Biz Photo Nudo,

A eshte kjo vertete foto e Nora Istrefit?
 Shikoni dhe disa foto te bukura nga Nora Istrefi




Në një bisedë të zakonshme të lë përshtypjen e vajzës së turpshme, por kur shkel në pasarelë bota është nën këmbët e saj. Mund të quhej “miss trishtimi”, sepse ka tërhequr vëmendjen e fotografëve të njohur në Itali, si Franco Fontava apo Adolfo Tavilla në sajë të portretit të egër, e që buzëqeshjen nuk e dhuron lehtë. Është Lorena Çika, që ka idhull Klaudia Shifer, dhe që është vajzë e ndjeshme, romantike dhe shumë e butë. Por kur pozon, i ngjason një “bishe” të vogël. I ka hyrë modës që 14 vjeçe për kompani dhe marka të ndryshme në Itali, dhe tani është në pritje të ofertave të mëdha. Por mendimi për t’u rikthyer në Shqipëri, i ka kaluar rrëmbimthi në mendje, sepse në çdo moment dorëzohet nga prapaskenat e asaj bote, dhe mendon se ndoshta nuk është botë për të. Sepse thellë është vajzë e brishtë. “Nëse do të kthehesha në Tiranë, do të ishte një arsye shumë e fortë, dhe ndoshta fillimi i një shkolle këtu”. Ka ardhur të kalojë pushimet në Shqipëri, por nuk e fsheh që është në moment reflektimi për jetën e saj. E ka nisur si miss, pastaj si modele, dhe ka pasion aktrimin. Por tani gjithçka ka dashur ta bëjë e ka bërë për art, edhe pse nuk kërkon të bëhet e famshme. E pranon që nuk ndjehet e lumtur, dhe jeton në një Itali të madhe, ku konkurenca është e fortë dhe ku racizmi ekziston ende. Sapo ka kaluar një eksperienë të tillë gjatë provimit për mbrojtjen e diplomës për designe. Tregon se provimi i diplomës në shkollën 5 vjeçare të modës, që sapo përfundoi ishte një racizëm i hapur ndaj vajzave shqiptare. Nuk i kishte ndodhur më parë të mërzitej aq shumë dhe të binte 5 kg në peshë, kur tregon se si mori një goxha të bërtitur nga kryetarja e komisionit të provimit, kur ajo mori vesh që vajza ishte shqiptare.

E di shumë mirë se bota e modës nuk është fushë me lule. Ka shumë fallsitet e prapaskena. “Që të shpëtosh, duhet të punosh vazhdimisht”, tregon Lorena. Por ajo të paktën aparatin fotografik, nuk ta braktiste kurrë.” Ndoshta kam qenë me fat, që fotografët kanë qenë të aftë të nxjerrin anët e mia më të mira të karakterit tim, edhe kur bëhet fjalë për topless”. Po si e shikon ajo pozimin nudo? “Arti i nudos nuk ka lindur sot, është i vjetër sa e gjithë bota dhe i miklon të gjithë sepse është i bukur”, thotë Lorena. Dhe një topless nga ajo është shumë trullosës, edhe pse ajo këmbëngul, që nuk është pika e saj më e fortë si fotomodele. Është buzëqeshja e pashfaqur, ajo që i tërheq më shumë njerëzit tek ajo. Po ashtu Lorena ka mësuar se arti nuk ka norma, rregulla e paragjykime. Ajo ka marrë guximin duke shkelur në rrugë, që moshataret e saj ndoshta nuk guxonin asnjëhere. “Për mua, fotografia dhe sfilimi mbi tapetin e pasarelës, janë magjia vetë. Kur shkel aty, jetoj në tjetër botë, shishijoj dritat e prozhektorëve, sytë e njerëzve që më ndjekin. Shkel në tjetër realitet”.

Gjashtë vite më parë Lorena mbërriti në Siena të Italisë, për të vazhduar shkollën e stilimit. Dhe kjo jo se kishte ndonjë prirje të veçantë për design, por sepse i kishte hyrë botës së artit që e vogël, dhe dëshirontë të mbetej në këtë fushë. E ky ishte vetëm një fillim. Historia e saj për të hyrë në fushën e modës ishte aq spontane sa ndërsa shoqëronte shoqen, në një kast për modele, zgjedhin pikërisht Lorenën dhe jo shoqen. E kjo nuk është një histori e stisur, por kështu i kishte ndodhur me të vërtetë. Konkurset e bukurisë, ishin shansi që mund t’i krijonin mundësinë për të hyrë në fushën e modës. Edhe pse nuk kishte fitonte të ardhura, ajo merrte pjesë në pothuaj çdo konkurs bukurie, dhe kjo për të patur një CV e mire, që do ta favorizonte për t’i hyrë botës së modës. Por këto ishin si gara, fatsjellëse, pasi po i fitonte konkurset, që në tri vitet e para të qëndrimit në Itali. Shumë shpejt arriti të ishte në nga modelet e kërkuara të Agjencisë Altamoda, duke arritur në 300 euro shpreblim për sfilatë. Më pas kaloi në Agjencinë Nice Models”. Shumicën e kohës ia merrte studimi për “design”, edhe pse thellëthellë, i vetmi profesion i saj dhe për 10 vite do jetë ai i modeles. Pak më parë u shfaq tek “Rai Uno”, si valetë përkrah këngëtarit Gigi D’alessio, vetëm një provë 24 orë dhe u gjend në studion e madhe në RAI. Ishte një dalje, televizive, që solli njohje të reja në fushën profesionale. Dhe mund të quhej fat, kur la Shqipërinë sapo kishte mbushur 14 vjeç. Nuk kishte ndonjë eksperincë të veçantë artistike, veçse disa emisioneve për fëmijë në radio dhe TV Alba, që kur ishte 11 vjeç.



 VIP-at shqiptare heqin brekët Foto Nudo - Albania Show Biz Photo Nudo,

Vera e nxehtë e 2011 erdhi me shumë lajme të nxehta. Personazhe të shumtë të vipave shqiptarë, lanë publikun pa fjalë. Kemi bërë një top 5 skandale me daljet më të nxehta, të cilat ca nga pakujdesia ca nga nxitimit na kanë dhuruar foto që sdo të na priste mendja kurrë.
Lista e skandaleve fillon me Anxhela Martinin, e deri tek fotot e Adelina Berishës, të cilat bënë së fundi zhurmë mediatike. Anxhela Martini doli  pa brekë fare. Ajo deklaroi se kishte harruar ti vishte brekët ndërsa më vonë tha se nuk ia priste mendja se do t'i dukej "zogu" kaq shumë.


Nora Istrefi gjatë një koncerti u djersit nga vapa aq shumë, saqë djerët ja përfshinë edhe zogun Norës. Disa thanë se ishin sekrecioni vaginale. Si do që të jetë Nora nuk u duk pishman biles në deklarata tha që ta linin rahat gazetarët.

Adelina Berisha si duket e ndoqi rrugën e Anxhela Martinin e cila harroi ti vishte brektët. Ajo u fotografua krej pa të bendshme dhe për t'ia treguar zogun publikut ajo ishte kujdesur që të vishte një fustan sa më të shkurtër.

Rozana Radi edhe pse ia nxorrën pa dijenin e saj fotot në publik, jo që nuk u mërzit por tregoi se ku e kishte bërë gjoksin aq të bukur.

Edhe Ania, nje topmodele ne Tirane, gjate nje sfilate  nuk e dinte qe e kishte fustanin aq te hapur sa publiku do t'ia shifte zogun.

Anila Resuli modelja e pare shqiptare qe pozon lakuriq ne Itali

Anila Resuli,  shqiptarja  me një karrierë të vogël si modele në Milano, ku vazhdon edhe studimet. Në galerinë e saj të fotove, nudot zënë një pjesë të rëndësishme.
Forma bujare dhe e gatshme për të pozuar nudo. Megjithatë nuk ka zgjedhur të jetë pornostar, por modele. Ndërsa në Tiranë nudoja ende nuk mund të thuhet se ka lindur, Anila Resuli ka rendur në Itali për të realizuar nudot e saj artistike. I ka hedhur tutje komplekset shqiptare dhe ka rreshtuar në adresën e saj në internet një dyzinë fotosh, krejt e zhveshur. Dhe nuk duket aspak keq. Shqiptarja s’ka kaluar pa u vënë re në Itali, ku ka ndërtuar një karrierë të vogël si modele.
Në CV-në e saj ka shërbime fotografike me fotoamatorë dhe profesionistë, një program televiziv të titulluar “Aventurë Italiane”, në kanalin satelitor MTChannel (SKY), një tur si balerinë latino-amerikane, një pjesëmarrje në kalendarin e skuadrës së Genoa në Itali, foto të publikuara në dritaren ‘Periskop” të revistës “Panorama”, një shërbim në emisionin e orës së vonë, “Lucignolo” në “Italia 1″ me Cecchi Paone dhe një intervistë në Studio Aperto, sërish në kanalin “Italia Uno”.

Modelja shqiptare shkruan në faqen e saj në internet se ka lindur e jetuar në Shqipëri, por se origjina e saj është greke. Nga emri dhe mbiemri duket mirëfilli shqiptare. Në të dhënat e saj personale shënon se nuk është më e gjatë se 1,68 dhe kjo duket të jetë arsyeja pse nuk është e gatshme të marrë pjesë në konkurse bukurie. Në një adresë modelesh në internet ajo shënon se është e gatshme, megjithatë të bëjë fotografi nudo, me kushtin që të jenë artistike ose soft nudo, por jo erotike. Kufiri mes tyre nuk është fort i qartë, por një modele në botën e sotme është e detyruar ta pranojë edhe nudon. Anila Resuli është vetëm njëra prej qindra-mijërave që rreken të ngjisin shkallët e karrierës si modele në Itali, por ndër të paktat vajza shqiptare që tentojnë të nisin një karrierë të tillë në vendin fqinj, ku gara për modele dhe figurina është shumë e ethshme.

Anila Resuli jeton në Milano që nga viti 1997 dhe në faqen e saj në internet shkruan se në kohën e lirë i përkushtohet artit, se i pëlqen shumë poezia, piktura dhe gjithçka që lidhet me artin. “Këtë art e shoh shpesh edhe te fotografia dhe tanimë punoj shumë edhe në këtë drejtim si modele, imazh, figurinë në televizion”, – shkruan ajo në blogun e saj në internet. Idhulli i saj në televizion është Alessandro Cecchi Paone, por ëndërr në sirtar ka të fitojë çmimin Nobel në letërsi (uau!). E gatshme të punojë për kalendare, shërbime fotografike mode, foto intimo, foto tranparencë, foto glamour, foto nudo artistike, sfilata, animacione në diskoteka, Anila Resuli numëron edhe disa bashkëpunime me emra si Domenico Stefanoni, Enrico Andriolo, Alexander De Vree, Maria Teresa Gasparini, Anna Brasi, Mario Ciccia, Franco Ferrari, etj. Fotot e saj mund t’i gjeni edhe në adresat: photographers.it, bestmodels.it, onemodelplace.com, unicasting.com.

Kush është?
Emri: Anila Resuli
Datëlindja 29.11.1981
Shtetësia: Shqiptare
Gjatësia:168
Flokët: Të zinj
Sytë: kafe-jeshilë
Përmasat:
Gjoksi: 95
Beli: 53
Vithet: 80
Video  http://video.google.com/videoplay?docid=8885011502252906947
CV-
Karriera e vogël si modele dhe imazh
Shërbime fotografike me fotoamatorë dhe profesionistë, një program televiziv i titulluar “Aventurë Italiane” në kanalin satelitor MTChannel (SKY), një tur si balerinë latino-amerikane, një pjesëmarrje në kalendarin e skuadrës së Genoa në Itali, foto të publikuara në dritaren ‘Periskop” të revistës “Panorama”, një shërbim në emisionin e orës së vonë, “Lucignolo” në “Italia 1″ me Cecchi Paone dhe një intervistë në Studio Aperto, sërish në kanalin “Italia Uno”.
web:
http://www.anilaresuli.com



MIRJETA “BB”- Fotot hot në topless të vajzës seksi që ka gjetur dashurinë në Shkodër

 

 

mirjeta11-200×300.jpg”>mirjeta11 200x300 MIRJETA “BB”  Fotot hot në topless të vajzës seksi që ka gjetur dashurinë në ShkodërAjo ishte pa dyshim një nga vajzat më seksi që ka patur ndonjëherë shtëpia e “Big Brother”. Një miks i lezetshëm i vajzës shkodrane me shumë humor dhe shumë e çiltër dhe kulturës angleze ku dhe ka kaluar shumë vite e që natyrisht kanë lënë shumë gjurmë në formimin e saj si vajzë pa komplekse por që di se çfarë do nga jeta.
Nëse shumica prej jush kanë fiksuar në mendjen e tyre gjatë qëndrimit të saj në “Big Brother” lidhjen me Marjelin e cila dihet që përfundoi sapo “Big Brother” mbylli siparin, në fakt për Mirjetën tani ka filluar një reality akoma më interesant se ai që ne kemi parë 24 orë në ekran. E ikur nga Shqipëria në moshën 16 vjeçare, Mirjeta përveç lidhjes shpirtërore, nuk kishte asnjë gjurmë apo ndjesi se si mund të jetë jeta sot në Shqipëri, pasi këtu kishte ardhur vetëm me pushime pa mundur të jetojë si çdo qytetar i këtij vendi, me një axhendë të punëve të përditshme. Sot ajo ia ka dhënë këtë shans vetes dhe ka vendosur që të paktën deri në fund të verës të jetojë mes Tiranës dhe Shkodrës. Në Shkodër ajo dhe familja e saj kanë blerë dy hyrje pallati në një zonë shumë të mirë dhe Mirjeta kujdeset për to gjatë qëndrimit aty si dhe del me miqtë. Ndërkohë kur vjen në Tiranë takohet me miqtë e ri që gjeti në “Big Brother”, madje edhe me ato që dukej se nuk mund të vijojnte miqësia më tej.
Të gjithë të çmendur pas Mirjetës
Është e pamundur që nëse kalon Mirjeta në rrugë, njerëzit të mos e kthejnë kokën. Me një gjatësi prej 175 cm, plus taka shumë të larta dhe me një trup prej modeleje, Mirjeta i bën përshtypje të madhit e të voglit me një pamje perfekte dhe me një veshje natyrisht shumë interesante. Ne vendosëm të ndjekim në fshehtësi një ditë tipike të Mirjetës në Tiranë dhe ja çfarë zbuluam. Mëngjesi për të nis vonë, diku nga ora 10-11 paradite. Më pas ajo merr rrugën diku nga Shallvaret dhe ndalon tek sallon bukurie “Sharm Eterne” që ndodhet në këtë zonë. Mbas rreth një ore del prej andej me një look perfekt, krehje dhe makiazh shumë të mirë. Nga çanta e madhe që ka në krah të duket se është bërë gati për plazh dhe në fakt nuk gabojmë kur shikojmë që makina e saj merr drejtim nga rruga e Elbasanit, tek kompleksi “King House”. Dhe ja, më në fund hiret e saj janë një mister që po zbulohen pak nga pak… Rrobat e banjos pink me disa zemra të zeza, ajo i ka kombinuar shumë bukur me aksesorët dhe tashmë është gati për të marrë rrezet e diellit që në Angli i mungojnë shumë. Por sapo kalojnë rreth dy orë, pjesa e sipërme e bikinit fillon t’i bëhet e bezdisshme dhe pikërisht në këto momente paparaci ynë mund të bëjë fotografitë që janë aq shumë të dëshiruara. Mirjeta tashmë është në topless dhe siç mund ta shikoni gjoksi i saj ka formë fantastike. E meqë ra fjala tek gjoksi, Mirjeta asnjëherë nuk e ka pranuar se gjoksi i saj është i bërë, por madje ka thënë se kjo është diçka gjenetike pasi të gjitha femrat e fisit të saj kanë gjoks të bukur.
Dashuria që e mban ‘peng’ në Shqipëri
Po pse po rri kaq gjatë në Shqipëri Mirjeta kur ajo vetë ka thënë që ka një jetë të ngritur tashmë në Londër, një punë stabël, një shoqëri dhe sigurisht familjen e saj? Shumë prej nesh përgjigjen mund ta japin kështu; me të vërtetë Mirjeta i ka të gjitha në Angli por ama këtu është personazh publik ndërsa andej është anonime dhe nuk ka më bukur sesa kur të njohin të gjithë pasi ndjehesh e përkëdhelur kudo ku shkon. Pra Mirjeta nuk do ta lërë t’i iki ky moment fame dhe po e shijon atë në maksimum, por sigurisht pjesën më të madhe të kohës e kalon në Shkodër.
Pas ndarjes nga Marjeli kishim shumë kuriozitet të mësonim se çfarë po ndodh me jetën e saj dhe në fakt disa miq na rrëfyen se Mirjeta është lidhur me një djalë shkodran shumë simpatik por njohja mes tyre është e freskët fare, disa javore. Duket se ata e kanë marrë me shumë ngè njohjen e tyre por ama plazhin e bëjnë bashkë, natyrisht të shoqëruar shpesh edhe nga miqtë e përbashkët. Se si do të shkojë kjo lidhje, a do të rrijë përfundimisht Mirjeta në Shqipëri apo do ta marrë djalin misterioz në Londër ashtu siç pat menduar edhe për Marjelin, këtë mbetet ta shikojmë mbase nga fundi i verës kur dielli do fillojë të mos ngrohë më aq shumë dhe Mirjetës mund t’i bjerë interesi për një vend ku vjeshta ngjan aq shumë me ditët e zakonshme në Londër.


Argoneta, shqiptarja e parë që zhvishet në Zvicër

 

ar1 201x300 Argoneta, shqiptarja e parë që zhvishet në ZvicërArgoneta është një tjetër emër që po shokon opinionin shqiptar dhe atë zviceran. Nuk është modele, e as këngëtare e aktore e famshme për të cilën të gjithëve do t’ju tërhiqte vëmendjen, por thjeshtë një shofere e trolebusëve në Zvicër që këto ditë po shokon të gjithë opinionin atje por dhe tek ne për guximin që ka marrë si femër që të zhvishet.
Ajo nis një automjet (makinë) të gjatë 26 metra që ka vende për 220 pasagjerë. Është 29 vjeçe dhe ka kohë që bën xhirot me trolebus nëpër rrugët e Zyrihut. Më parë ajo ka përfunduar një trajnim si një fizoterapiste përveç trajnimit që ka përfunduar si një profesioniste e make-up, por nuk ka punuar shumë kohë në profesionet e saja. “Profesionet tipike mashkullore gjithmonë më kanë hipnotizuar ”, – ka theksuar në intervistën e saj dhënë të përditshmes zvicerane “Spic”, për të cilën edhe është zhveshur. Qëllimi i Argonetës është që në të ardhmen të bëhet pilote.
“Dje kam pasur provimin dhe e kam bërë mirë” rrëfen ajo. Argoneta është nga Kosova por jeton e vetme në Zvicër, por bashkohet me prindërit dhe vëllezërit e motrat vetëm përmes fotografive, në mënyrë vituale. Pasi gazeta në fjalë ka fotografuar Argonetën, kolegët e saj të punës ishin shumë entuziastë. “Ne kurrë nuk e kemi parë atë kështu”, kanë theksuar ata ndërsa Argoneta pa spekticizëm dhe krenari tregon: “Me mua çdo gjë mund të ndodhë”.


Lorik Cana kishte lidhje me aktoren e pornos, por kërkoi virgjërinë tek Adelina Tahiri

 

clara5 202x300 Lorik Cana kishte lidhje me aktoren e pornos, por kërkoi virgjërinë tek Adelina TahiriNjë sondazh të cilin e ka realizuar revista lokale franceze “Myfreesport”, i publikuar edhe në portalin football.fr, që ka zbuluar lidhjen e futbollistit të Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, me një këngëtare të njohur franceze, Klara Morgan. Kjo lidhje ka datuar në kohën kur futbollisti ynë ishte pjesë e ekipit francez. Në një shkrim me titull “Pse Cana del me Clara Morgane”, portali në fjalë konfirmon zgjedhjen e Canës si futbollistin më seksi të kampionatit francez, duke lënë pas lojtarin e Bordosë, Joan Gurkuf dhe atë të Liles, Tulio De Melo. Më tej, shkruhet se disa muaj më parë qarkulluan informacione se kapiteni shqiptar i Marsejës dilte me Klara Morgan (bëhet fjalë për kohën kur Cana ka qëndruar në Francë. Zgjedhja e Canës si futbollisti më tërheqës në Francë bëri që kjo lidhje të jetë më se e kuptueshme.
Në fakt, në një shkrim të datës 14 maj të këtij viti, sajti “sofoot.com”, flet për një lidhje të tillë. “Jeta e Lorik Canës është perfekte”, ky është titulli i shkrimit, ku thuhet se “kapiteni i Marsejës shkon deri në kufijtë e një jete të çmendur, pasi ka edhe një lidhje me Klara Morgane, ish-aktoren e filmave porno”.
clara1 Lorik Cana kishte lidhje me aktoren e pornos, por kërkoi virgjërinë tek Adelina TahiriMë pas, Morgane është bërë këngëtare dhe prezantuese e njohur, përveçse gëzon famën si një nga femrat më seksi në gjithë Francën. Lidhja mes të dyve ende nuk është vërtetuar, pasi mungon një foto që t’i ketë kapur së bashku, megjithatë zërat se ata të dy dalin bashkë, tashmë janë pjesë e shtypit francez.
Po cila është femra seksi për të cilën shtypi francez shkruan se del me Lorik Canën? Klare Morgane, emri i vërtetë i së cilës është Emanuele Aurelie Munos, ka lindur më 25 janar 1981 në Marsejë dhe për momentin është këngëtare e prezantuese e njohur në Francë. Në moshën 19- vjeçare, gjatë një shfaqjeje erotike në Paris, ajo zbuloi “talentin” për kinemanë porno. Klara doli në një seri filmash me pullë të kuqe, por vetëm me një partner, Greg Centauro, i cili ishte i dashuri i saj prej vitit 1997. Pas ndarjes me të, Morgane xhiroi një tjetër film porno, këtë herë me aktorin Ian Skot, në filmin “La Cambrioleuse”. Nga shtatori i vitit 2001 deri në gusht 2008, ajo u bë pjesë e televizionit me pagesë “Canal+”, teksa njëkohësisht shkruante këshilla për seksin në disa revista franceze për adoleshentë dhe të rritur.
loriku dhe adelina Lorik Cana kishte lidhje me aktoren e pornos, por kërkoi virgjërinë tek Adelina Tahiri
Adelina Tahiri: Njerëzit janë të cekët, merren me moral pa fakte
Ndërkohë që shumë media shqiptare kanë filluar përsëri të hapin debate në lidhje me ndarjen e Lorik Canës dhe Adelina Tahirit, ata kanë shkruar se Cana është ndarë nga Adelina me rekomandim të të atit, pasi kjo e fundit nuk ka qenë e virgjër. Adelina ka qëndruar disa ditë në shtëpinë e Canës në Kosovë dhe, më pas, pasi ka kuptuar se ai ka një tjetër femër ka kërkuar që të ndahet, edhe pse kërcënimet e shumta që kanë ardhur në adresë të saj, mund të jenë shkak që ajo ka hequr dorë nga Loriku. E kontaktuar nga “Panorama plus” në lidhje me këtë rast, këngëtarja e njohur, me një buzëqeshje shprehet: “Tash sa e lexova atë që është shkruar (qesh). S’ka lidhje, gjë e shpifur. Domethënë njerëzit janë aq të cekët, saqë merren edhe me moral. Çka nuk ka! Plus edhe atë pa fakte, s’mund t’i kuptoj. Po më rreth kësaj teme nuk komentoj, se e tepruan me shpifje”, thekson Adelina. E ndërkohë që sipas asaj që thuhet, Cana na kërkon për partnere një vajzë të virgjër, çfarë mund ta lidhte me Klarën, e cila ishte aktore e pornos?


Shqiptarja që pozon nudo në Itali, por që ëndërron të bëhet mjeke

Çfarë kanë të përbashkët Sara Lleshi, Anila Resuli, Alma Ajazi, Lorena Çika dhe së fundi Olta Grem? Janë të gjitha vajza shumë të bukura, shqiptare dhe kanë guxuar më shumë se disa modele të tjera shqiptare, sepse kanë pozuar nudo. Aktivitetet e tyre nuk janë zhvilluar brenda kufinjve të Shqipërisë, maje ato as janë rritur në Shqipëri, përjashto këtu Sara Lleshin, e cila ka lindur dhe jeton në Maqedoni. Mbase edhe fakti që janë rritur me një kulturë perëndimore ia ka bërë akoma më të lehtë vajzave që të mos ndihen keq teksa pozojnë të zhveshura para aparatit të fotografit.
Për Almën dhe  Lorenën ne kemi folur edhe herë të tjera, për mënyrën si e kanë nisur karrierën në fushën e modës për të arritur në një hap më të guximshëm, siç është të pozuarit nudo. Të gjitha këto vajza kanë pasur fatin të jetojnë në një vend ku një personazh VIP femër, në një moment të caktuar të karrierës së saj, qoftë si këngëtare apo aktore, ka pozuar nudo, duke e konsideruar si një hap normal në karrierën e tyre.
Pa dyshim, këto femra janë joshur nga pagesat marramendëse që bëhen në këto raste. Prandaj, dhe këto vajza shqiptare shumë të reja në moshë, kanë parë zhveshjen jo si diçka vulgare dhe atribut i njerëzve të panjohur pasi tradita fliste krejt ndryshe. Kësaj here do të flasim për Olta Grem, një tjetër shqiptare që ka zbuluar hiret e saj kur ka pozur për një kalendar italian. Ajo që kur është prezantuar për herë të parë ka rrëfyer se vjen nga Shqipëria, është 19 vjeçe, ka mbaruar studimet në Pescia, një krahinë të Pistojës në Itali. Olta ka patur fatin që të pozojë përkrah shumë modelëve të famshëm, që kanë një karrierë të gjatë si top modelë. Fama e saj tashmë ka kaluar kufijtë e Italisë, për t’u bërë e njohur në mbarë Europën, por në Shqipëri, në vendlindjen e saj, ajo njihet pak.
Tashmë vajza superseksi zeshkane është vendosur në Toskana, ndërkohë që është përzgjedhur nga një agjensi modelesh në Firence, ku kontratat për punë nuk i mungojnë. Në intervista të ndryshme, Olta ka pohuar se pozimi është një hob i saj, por mbetet gjithsesi sekondar pasi vitin tjetër ajo dëshiron t’i futet studimeve për mjeksi, por që gjithsesi ëndrra e saj e madhe është të vazhdojë të punojë edhe si modele. Por ëndrrat dhe ambiciet e Oltës nuk mbarojnë me kaq, pasi është pikërisht agjensia e Firencës që e ka propzuar Oltën si një aktore të mundshme tek disa regjisorë shumë të njohur atje, duke parë dësirën por edhe talentin e saj për të aktruar. Olta ka thënë se do të jepte gjithçka që të luante në një film me Sergio Castelliton dhe Silvio Muccinon, dy nga aktorët më pikantë të kinematografisë italiane.


Modelet shqiptare guxojnë të pozojnë nudo

 

 Pasi realizoi një shërbim fotografik për revistën e njohur në botë, “Sport Illustrated”, modelja shqiptare në SHBA, Vildane Zeneli, nuk i ka rezistuar dot ofertës së fotografit të Victoria’s Secret, Russe James për të pozuar nudo. Brunia është shfaqur më seksi se kurrë në versionin “siç e ka bërë nëna”, duke mos pasur në trup asgjë veç make-up.

E kemi parë shpesh Vildanen të fotografohet me fare pak rroba, por jo si kësaj radhe, ku nën blicin e fotografit ajo ka kaluar çdo fantazi. Një tjetër emër shqiptar që gjithashtu jeton në SHBA, këngëtarja Xhoana Xheneti, e cila herë pas here realizon shërbime profesionale fotografike, ka guxuar të pozojë nudo, por kjo ka ndodhur shumë kohë më parë. Sa i takon Vildane Zenelit, dimë që ajo ka refuzuar një ofertë të revistës “Playboy”, për të pozuar nudo, por ndoshta bëhej fjalë për një version më vulgar fotografie. Kohët e fundit, modelja që njihet me emrin Vicky, e cila ka pozuar për emrat që bëjnë modën në botë, që nga Armani, Versace, Cavalli, D&G, JLo etj., ka realizuar edhe reklamën e automjeteve RAM, foto nga të cilat janë publikuar edhe në revistën “Sport Illustrated”, në koopertinën e së cilës qëndron kësaj radhe modelja seksi nga Rusia, Irina Shayk, e dashura e futbollistit Christiano Ronaldo.



Gazeta Standard

 Parashqevi Simaku - dhe fotot e saj sexy ne internet
 Parashqevi me foto sexy ne internet.
Kengetarja e madhe shqiptare eshte gjithmone sexy dhe nuk e marrim vesh pse disa foto qe jane shume me shume artistike dhe shume te bukura fryhen si sexy apo erotike...






Breanne Shqiptarja e Bukur -- albanian celebrity Porno Star













E mrekullueshme, trup perfekt, e bukur, buzeqeshje qe te ben per vete. Kjo eshte Breanne vajza shqiptare qe ka zgjedhur te thyeje tabune shqiptare dhe te behet pornstar por me te vetmin kusht qe te dali ne video vetem femra te tjera...


Msg Org "Per prima cosa che è una delle pornostar con il viso più bello che si possano trovare sul web, che ha uno sguardo ammaliatore che ti colpisce e attrae subito, che ha un corpo che si può definire perfetto con tutti gli attributi di giuste dimensioni in una rara armonia di curve. Breanne è un nome che su internet si trova molto frequentemente ma di lei si può ammirare solo lavori in cui è sola o al massimo pratica il seso lesbo, e anche a livello di film pur avendone girato molti sembra non sia mai andata oltre il softcore, possiamo dire che è più una modella di nudo che una vera e propria pornostar, che sta facendo molto successo perchè il uo fascino basta a riempire la scena e a crearle schiere di ammiratori."
 Vajza shqiptare, qe sipas informacioneve te fundit eshte terhequr nga  karriera si pornstar, ka bere buje te madhe me gjoksin e saj origjinal dhe linjat perfekte te trupit. Nje kerkim i thjeshte ne Google dhe te jep info te majftueshme per kete vajze...
Foto dhe video qe ia vlen te shikohen.


Foto Montazhet nudo te Zajmina Vasjarit

Bukuroshja shqiptare Zajmina Vasjari, e cila është gjithashtu dhe njëra nga fitueset e edicioneve të “Miss Shqipëria”, është bërë së fundmi edhe më shumë e kërkuar dhe e klikuar në sitet elektronike në internet. Në njërin prej tyre, janë publikuar disa foto të cilat e pasqyrojnë Zajminën nudo. Admiruesit e saj, por dhe kuriozët kanë patur rastin ta shohin atë në poza shumë të nxehta dhe shumë provokuese. E pyetur për këto foto erotike, show-girl Vasjari, mohon kategorikisht që këto poza të jenë realizuar prej saj dhe i quan ato skandaloze. Ajo i konsideron ato thjesht fotomonzhe të shëmtuara.
FOTO
Janë një seri prej thuajse 8 fotosh në të cilat pasqyrohet Zajmina Vasjari e cila pozon pa vello. Në këto poza ajo shfaqet me ngjyrën e verdhë të flokët, ngjyrë të cilën për hir të së vërtetës ajo ka kohë që e ka braktisur. Fotot që qarkullojnë në internet e paraqesin atë të zhveshur herë nga mesi e sipër, e herë nga mesi e poshtë, gjithashtu mbi secilën nga to është dhe i sigluar emri i saj. Pozat nudo kanë në sfond ambiente të ndryshme duke filluar që nga përkulja mbi makinë dhe deri tek shoqërimi i saj me një tjetër femër, e cila duket se quhet Xhuli. Pikërisht këto foto ka shkatuar shumë debate dhe ndër vizitorët e site-it, të cilët duken se janë të ndarë në grupe, disa nga ta mendojnë se janë të realizuar vetë nga Zajmina, ndërsa pjesa tjetër e kundërshton këtë ide. Të realizuara po ose jo prej saj, publiku mashkullor ka qenë shumë aktiv në komente nga më të ndryshmet.
KËNGËTARJA
E pyetur në lidhje me këtë çështje këngëtarja bukuroshe Zajmina Vasjari, ka mohuar kategorikusht që të ketë realizuar këto foto, madje i ka konsideruar ato si vërtet skandaloze “Nuk është aspak e vërtetë që unë i kam bërë ato foto dhe pse aty shkruhet emri im. Mund të shikoni që fytyra ime është përdoruar në trupa të fotove nudo, për të aluduar sikur unë i kam realizuar ato. Më duken vërtet skadaloze dhe i konsideroj ato thjeshtë si fotomontazhe të shëmtuara”, ka përfunduar ajo lidhje me këtë çështje.
FOTO-MONTAZHET
Në botë artistike jashtë Shqipërisë, këto lloj fotomontazhesh janë shumë të përhapura dhe konsiderohet si diçka tepër normale që admiruesit e VIP-ave të bëjnë edhe montazhe të ndryshme fotografike duke i paraqitur ato shpesh lakuriq, apo në skena me karakter seksual. Në botën shqiptare të VIP-ave është Zajmina e para që për mirë, apo për keq bëhet pre e këtyre montazheve.

KALENDARI

Zajmina Vasjari në vitin 2003, sëbashku dhe me disa të tjera bukuroshe të tjera shqiptare si Elisabeta Gjinpali, Çiljeta Xhilaga, Aldona Elezi, Denisa Cela, Zijada Melani, Xhorxhina Llogori, kanë pranuar të pozojnë në një kalendar, i cili i pasyronte ato gjysëm të zhveshura. Ky kalendar ishte i pari i këtij lloji i realizuar nga vajza shqiptare dhe në kohën kur u realizua tërhoqi shumë dhe vëmendjen e publikut. Por dhe pse ky kalendar ishte reklamuar si ato te realizuara nga “Max”, ose “Pirreli”, në këtë të fundit Zajmina kishte pozuar me të brendshme veshur.
KARRIERA
E ka nisur si një “Miss Shqipëria”, por kjo nuk ka qenë finishi për bukuroshen shqiptare. Shumë shpejt ajo, krahas modës dhe evenimenteve të ngjashme, filloi të angazhohej në muzikë, duke tërhequr vëmendjen si këngëtare shumë ekstravagante në skenë. Kënga për të u bë trampolinë për të vijuar suksesin dhe për të arritur majat. Hapja e ateliesë së saj, bëri që vajza e skenës të tërhiqte vemëndjen e publikut, këtë radhë edhe si një biznesmene.
Bluetooth
 Zajmina foto1
Zajmina.2
Zajmina foto2
Zajmina vasjari 019 nudo 250
Zajmina foto3
Zajmina vasjari 018 nudo 500 (5)
Zajmina foto4
Zajmina vasjari 018 nudo 500 (6)
Zajmina foto5
Zajmina vasjari 018 nudo 500 (2)
Zajmina foto6
Zajmina vasjari 018 nudo 500 (3)
Zajmina foto7
Zajmina vasjari 018 nudo 500 (4)
Zajmina foto8
Zajmina vasjari 018 nudo 500 (1)
Zajmina foto9

Zajmina Vasjari Pre e Foto-Montazheve!


Images (20)
Images (21)


Motrat Shannon shoqërohen gjithmonë bashkë. Ata së bashku u paraqitën në show-n “Girls Next Door”, poashtu edhe në ballinën e Playboy-it, mirëpo disa gjëra patjetër të bëhën vetëm.
Zmadho fotografinë
Shannon ushtron nudo në plazh


Ylli i Playboy-t dhe motra binjake e Kristina Shannon, Karissa shumë shpejt do të mbetët vetëm për shkak se i dashuri i saj do të shkoj në burg. Themi “vetëm” për shkak se nuk llogarisim motrën e saj sexy Kristinën më të cilën është gjithmonë bashkë.


Motrat Shannon shoqërohen gjithmonë bashkë. Ata së bashku u paraqitën në show-n “Girls Next Door”, poashtu edhe në ballinën e Playboy-it, mirëpo disa gjëra patjetër të bëhën vetëm.

Për tu mësuar me vetminë Karissa ka zgjedhur të bëj ushtrime gjysëm nudo e vetme në plazh. YllPress.com ju sjell foto nga ushtrimet nudo të Karissës.
Zmadho fotografinë
Shannon ushtron nudo në plazh
Shannon ushtron nudo në plazh
Zmadho fotografinë
Shannon ushtron nudo në plazh
Shannon ushtron nudo në plazh
Zmadho fotografinë
Shannon ushtron nudo në plazh
Shannon ushtron nudo në plazh
Zmadho fotografinë
Shannon ushtron nudo në plazh
Shannon ushtron nudo në plazh

31 comments:

Anonymous said...

prеsentlу, In that locаtіоn arе many people whο are
avaіlable Onlinе tο Induce thе respective
ԁeviсе сompatiblе to Rеpresent Game аnd use On-lіnе аpplicatіons.


my blog post :: cellarpaper.com

Anonymous said...

It's really a great and useful piece of information. I am satisfied that you just shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

My web-site ford ranger forum

Anonymous said...

geotorelxzp consolidation loan
credit card consolidation

Anonymous said...

Unquestionably consider that which you stated. Your favourite justification appeared to be on the web the
simplest thing to be mindful of. I say to you, I definitely get annoyed even as folks
think about worries that they just do not know about. You controlled to hit the nail upon the
top and outlined out the whole thing with no need side-effects , other folks could
take a signal. Will probably be again to get more. Thanks

Stop by my website buy 250 watt solar panels

Anonymous said...

www.100datingwebsites.com

Anonymous said...

Hеllo to all, it's really a nice for me to visit this site, it consists of priceless Information.

my webpage skin lightener natural

Anonymous said...

Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other websites?
I have a blog based upon on the same topics you discuss and would love to have you share some
stories/information. I know my viewers would appreciate your work.
If you are even remotely interested, feel free to send me
an email.

Feel free to visit my site ... http://wiki.austriacraft.at/

Anonymous said...

through and through the concord Hasbro getѕ
the licence to Acquiгe and Rеvel playing Rеlease tro choi in their redundant clip to get гejuvenated.


Rеview my web pagе - game

Anonymous said...

Wonderful site. Lots of useful info here. I'm sending it to some friends ans additionally sharing in delicious. And of course, thanks in your effort!

Feel free to surf to my webpage :: http://encyklopediaverbena.pl

Anonymous said...

I'm very pleased to discover this page. I wanted to thank you for ones time for this fantastic read!! I definitely really liked every little bit of it and I have you bookmarked to see new things on your site.

Look at my weblog www.colinofthewild.com

Anonymous said...

magnificent post, very informative. I wonder why the opposite experts of this sector
do not notice this. You should continue your writing. I'm sure, you've
a great readers' base already!

my homepage: ranger forum

Anonymous said...

Youг current report features prоven helpful to myѕelf.
It’s еxtгemely informаtive and you really aгe naturally really eхperienceԁ іn thіs fielԁ.
You possess popрed my еуeѕ to varying opinion
оf thіs topic with intriquing,
notable and sound cоntent.

Look into my blog рost - http://parentsinschools.com/users/EmilioOnb

Anonymous said...

Third, let's say you are not satisfied with the camera that you purchased and you decide to change. It also shoots 1080p HD video should you feel the need. re photographing flowers, a captivating sunset, or your friends at the park, you can be confident that you.

Here is my weblog - canon 6d

Anonymous said...

They (Sony) purchased Crackle for a reputed $65 million in 2006, just prior to Google's $1. This software can convert DVD to various video formats such as MPEG-4, AVI, WMV, FLV, 3GP, VOB, etc. Maybe they thought that users wouldn't
want DVD movies to take up space on their i - Pod (which is strange,
because i - Pods' 30GB and 60GB hard drives are plenty big enough).

Also visit my web-site; apple tv

Anonymous said...

The Chromebook obviously still requires these updates but
they are managed in a very different way. Though fascination with this laptop has not
died, but some gaping negatives have been highlighted.
Properly, it has every little thing to try and do with on the web storage.


Stop by my webpage: samsung chromebook

Anonymous said...

This runs you through various steps such as choosing your country and language and what specific elements you
want to install. The rival has been bundled with replaceable Li-ion battery of 1500 m - Ah with the
music playback time about 60 hours and also video playback time about 8 hours.
They are Vodafone, Virgin, T-Mobile, Orange, O2 and
Three.

Visit my weblog - samsung galaxy tab 2

Anonymous said...

Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in
it or something. I think that you can do with some pics to drive
the message home a little bit, but instead of that, this
is wonderful blog. A fantastic read. I'll certainly be back.

Also visit my web-site: ford ranger forum

Anonymous said...

Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on.
Any tips?

Also visit my blog post :: click here

Anonymous said...

Appreciating the dedication you put into your site and detailed information you present.
It's nice to come across a blog every once in a while that isn't the same out
of date rehashed material. Great read! I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.

mortgage forgiveness debt relief act

Anonymous said...

Nikon D200 was launched way back in November 2005 and still is one of the favorites for beginners
in photography field. Of course, choosing a camera body doesn't lock you into only using lenses by that manufacturer, as there are several good third-party lens makers producing quality lenses for both Canon and Nikon cameras. The portal has been packaged with all these lenses and is an effort towards making it a single stop shop for photographers looking for Nikon camera lenses.

my web site - nikon d7100

Anonymous said...

Heya i am for the first time here. I found this
board and I to find It really helpful & it helped me out a lot.
I hope to present one thing back and aid others such as you helped me.


Look at my page: free pictures of naked ladies

Anonymous said...

Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your blog?
My website is in the exact same niche as yours and my visitors
would truly benefit from a lot of the information you present here.
Please let me know if this ok with you. Appreciate it!



Also visit my homepage - facebook password cracker

Anonymous said...

Hey! I just would like to give a huge thumbs up for the nice info you have
here on this post. I will probably be coming again to your blog for extra soon.


Also visit my webpage - seobean thermal underwear

Anonymous said...

I will right away take hold of your rss as I can not to find your e-mail subscription link or e-newsletter
service. Do you have any? Kindly allow me recognise in order
that I could subscribe. Thanks.

Here is my website minecraft accounts

Anonymous said...

I must thank you for the efforts you've put in penning this website. I really hope to view the same high-grade content by you later on as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now ;)

Check out my web blog: minecraft giftcode

Anonymous said...

Both services offer extra storage space for small fees if you need more.

The Easy Clip Fan is a must and definitely an essential
for incoming college freshmen. The devices must be hooked to a power source and be connected to WI-FI
for it to automatically back up.

Look into my web site; nest learning thermostat

Anonymous said...

Hmm it appears like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog blogger but I'm still new to everything. Do you have any recommendations for beginner blog writers? I'd genuinely appreciate it.


Look at my blog; bypass online survey

Anonymous said...

Fabulous, what a weblog it is! This blog gives useful facts to us, keep it up.


Also visit my webpage :: does the fat loss factor system work

Anonymous said...

If you want a Premium Minecraft Account check out this generator.
With it you can generate a unique Minecraft Premium Account
which no one else has! You can Download the Free Premium Minecraft Account Generator http://www.
free-minecraft-download.tk

I'll immediately take hold of your rss feed as I can not in finding your email subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you've any?
Please let me recognise so that I may subscribe. Thanks.

Anonymous said...

Hello! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd ask.
Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?

My site goes over a lot of the same subjects as yours
and I think we could greatly benefit from each other.
If you're interested feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!

Here is my webpage kabiny prysznicowe sklep

Anonymous said...

magnificent submit, very informative. I'm wondering why the opposite experts of this sector do not notice this. You must proceed your writing. I'm sure, you've a huge readers' base already!


Here is my web blog ... youtube software

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros