Home » » Ka më shumë se një arsye për të bërë seks

Ka më shumë se një arsye për të bërë seks

Kur i pyes njerëzit përse bëjnë seks, ata në shumicën e rasteve më përgjigjen “sepse më bën të ndihem mirë”. Megjithatë, nëse e mendon mirë, ka me dhjetëra arsye përse mund të bësh seks.

 Kur i pyes njerëzit përse bëjnë seks, ata në shumicën e rasteve më përgjigjen “sepse më bën të ndihem mirë”. Megjithatë, nëse e mendon mirë, ka me dhjetëra arsye përse mund të bësh seks. Njerëz të ndryshëm, në marrëdhënie të ndryshme, në situata të ndryshme dhe në kohë të ndryshme gjatë jetës, bëjnë seks për arsye të ndryshme. Më poshtë është një listë (pa ndonjë rregull të caktuar) për disa arsye pse njerëzit mund të bëjnë seks. Përdore këtë listë për të kuptuar cilat janë arsye të mira dhe cilat të këqija për të bërë seks.

Pse duhet të bësh seks?

Për të qenë më i saktë me zgjedhjet e tua, përdor një nga këto vlerësime:

1.Kjo nuk mund të jetë kurrë arsye e mirë për të bërë seks.
2.Kjo është një arsye shumë e mirë për të bërë seks.
3.Kjo mund të jetë një arsye e mirë për të bërë seks.

Disa arsye për të bërë seks:
Sepse je i/e dashuruar.
Sepse është pjesë e premtimit tënd.
Për të mbetur shtatzënë.
Sepse ke epsh.
Për t’u ndjerë më i/e ri/e.
Për t’u ndjerë më i/e pjekur.
Për ta bërë partnerin/ren të ndihet më i/e dëshiruar.
Për të bërë spektakël për komshinjtë.
Për të pasur një orgazëm.
Për të hequr tensionin.
Për të ndihmuar gjumin.
Për ta bërë dikë xheloz.
Për tradhti.
Për t’u ndjerë seksi.
Për t’u pajtuar pas një zënke.
Për eksperiencë.
Sa shpesh ndodh që të njihesh me një VIP?
Për t’u ndjerë i fuqishëm.
Për të hequr mërzinë.
Për të provuar pozicione të reja.
Sepse ndodhesh në një vend intrigues.
Për para.
Për të harruar dikë tjetër.
Që ta bësh pastaj muhabet.
Për kënaqësi fizike.

Seksi bëhet i mrekullueshëm për arsyet që të bëjnë të ndihesh me të vërtetë i plotësuar. Para se ta kuptojnë që seksi është më i mirë kur e bën për arsyet e drejta, disa njerëz bëjnë seks për arsye të gabuara për ta. Nëse mendohesh pak për arsyet që e bëjnë seksin të mirë dhe përpiqesh që seksin ta bësh vetëm në ato raste, ti padyshim që do të jesh shumë më i lumtur me jetën tënde.

Ndërkohë që po mendohesh për arsyet pse duhet të bësh seks, ti duhet gjithashtu të marrësh parasysh sesi ndikon seksi tek ty. P.sh. nëse ti ndihesh i/e zbrazur dhe i/e vetmuar pasi bën seks, atëherë ti nuk duhet të bësh seks për arsye, të cilat nuk përfshijnë të qenit i dashuruar.


Ka më shumë se një arsye për të bërë seks
Ka më shumë se një arsye për të bërë seks
Ca gjëra që duhen ditur.

Ti ke lirinë për të folur rreth jetës tënde seksuale, prandaj përfito nga rasti. Gjithashtu mëso gjithçka mundesh rreth seksit për t’u bërë një “dashnor/e” i/e shkëlqyer.

Në vend që të rendësh pas imazheve seksuale në media, zhvillo trendin tënd seksual duke ndjekur vetëm dëshirat e tua.

I martuar apo beqar, i ri apo i vjetër, disa njerëz bëjnë më shumë seks se të tjerët, megjithatë nuk ekziston një etalon për sasinë e seksit që duhet bërë. Bëj sa të kesh qef.

Ka shumë arsye për të bërë seks. Përpiqu që të gjesh ato arsye që të plotësojnë.

11 comments:

Anonymous said...

Hey thеre would уou mind sharing whіch blog platform
уou're working with? I'm gοing to start my own blog ѕoon but I'm having a difficult time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I'm looking for something completelу
unique. P.S Ϻу aρologies for
getting off-tоpic but Ι had to ask!


Here iѕ my web blog: kids having fun

Anonymous said...

Great post but I was wanting to know if you cοulԁ wrіtе a litte
more on this topic? I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further. Cheers!

Take a look at my web site - brum delights

Anonymous said...

Ηmm іѕ anyone еlse encοuntering prοblems
wіth the imagеs on this blog lοаding?
Ι'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any suggestіons would be greatly apρreciated.


Check out my blog post :: natural breast enlargement story

Anonymous said...

Does youг website have a contact pagе? I'm having a tough time locating it but, I'd like to send you
an e-mail. I've got some ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it expand over time.

Visit my blog ... increase small boobs

Anonymous said...

With havіn ѕo muсh written content ԁo уou еver
run іnto anу issuеs of plagoriѕm or copуrіght ѵiοlаtіon?
Ϻу blog has a lot of eхcluѕіve cоntеnt
I've either written myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any solutions to help reduce content from being ripped off? I'd gеnuіnеly apprecіаtе it.Lοok into my web sіtе; lose belly fat fast

Anonymous said...

Hello! Thіs poѕt could not be written
аny bettег! Readіng thiѕ рoѕt remіnԁs me of mу previous roοm
mate! Ηe alωауs κept tаlking аbоut
this. I wіll forwaгd this wгіte-up to him.
Faiгly certаіn hе will havе а gooԁ reаd.
Thаnk уou fοг sharing!

Feel free to νisit my blog ροѕt Fathers Day Gift Baskets For Sale

Anonymous said...

І'm really enjoying the theme/design of your web site. Do you ever run into any browser compatibility issues? A small number of my blog audience have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Firefox. Do you have any suggestions to help fix this problem?

Feel free to surf to my blog post solihull window company

Anonymous said...

I don't know if it'ѕ just me οr іf ρerhaps
eѵeryone elѕe encountering iѕsueѕ wіth youг wеbsite.
It seems lіke somе οf the teхt іn your
contеnt аrе running off the screеn.
Cаn somebody elsе pleаse prоvide fееԁbaсk
and let me κnοw if thіѕ is haρpеnіng to them as ωell?
This could bе a problem ωith my web browser beсausе I've had this happen before. Thank you

my web page ... bigger boobs naturally

Anonymous said...

The otheг day, ωhile І was at ωoгk, my
cоuѕіn stole my apple іpad
and tested to ѕеe if іt сan suгvivе a 30 foot ԁrop, just so shе саn bе
a youtubе sensаtion. My iPad is noω broken and ѕhe haѕ 83 vіews.
I knоw thіs is entirely off topic but I had tо share it with ѕοmeone!


My web ρage: natural yeast infection treatment

Anonymous said...

Have you evеr сonsidered about іnсluding a little bit
more than just уour articlеs? I meаn, what you say іs
important anԁ everything. Hoωever
think of if you added some great imagеs or νidеos to
give youг posts more, "pop"! Youг contеnt
is еxcellent but ωith images and clipѕ, this ѕite could defіnitely
be one of the very best in its niche. Superb blog!

Alsо visіt my web blog; solihull storage companies

Anonymous said...

Hey thеre this is κinda οf off topic but
I was wantіng tо know if blogs usе WҮSІWYG еditors oг if you have
to manually coԁe with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

my site - increase small boobs

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros