Home » » Këngëtarët paguajn hakera për të shtuar ‘vizitat’ në YouTube?

Këngëtarët paguajn hakera për të shtuar ‘vizitat’ në YouTube?


Është ky shqetësimi i ngritur së fundmi në qarqet e estradës shqiptare, pasi këngëtarët e shumtë që së fundmi po arrijnë në miliona klikime pa ndonjë problem të madh kanë lënë vend për dyshime.  Është promoteri i njohur i koncerteve dhe njeriu që njeh mirë zhvillimet rreth estradës, Nexhat Morina, ai që në profilin e tij në Facebook, ka pohuar se estrada paguan hakerë nga Azia për të shtuar shikimet nëpër videot e tyre në YouTube.

“Lajm i mirë: Estrada dhe shumë yje të Kosovës u paguajnë shuma të mëdha parash hakerëve të Azisë që të kenë klikime në YouTube”, ka shkruar Morina në Facebook.

Nuk është hera e parë që po ngriten shqetësime të tilla. Edhe në të kaluarën vet artistët akuzonin njëri-tjetrin për shtim të klikimeve në mënyrë ilegale. /Telegrafi/

2 comments:

Anonymous said...

With hаѵіn so much written cοntent do уou ever гun іntо аny
problems of plagoгiѕm or coрyright infringement?
My blоg has a lot of completely unique contеnt I've either created myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement. Do you know any ways to help protect against content from being stolen? I'd genuіnely appгecіate
it.

Αlso vіѕit mу site rotaryeclub5610.org

Anonymous said...

Ηеу! This ρost couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this post to him. Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!

Here is my webpage ... guitar lessons for beginners

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros