Home » » Pozicionet seksuale më të mira për të mbetur shtatzënë(VIDEO)

Pozicionet seksuale më të mira për të mbetur shtatzënë(VIDEO)

Nëse jeni duke kërkuar për pozicionet më të mirë seksuale për të mbetur shtatzënë, nuk ka ndonjë studim përfundimtar, por ato vërtetojnë që çdo pozicion është më i mirë nga një tjetër shprehen ekspertët në revistën: "të jesh nënë"Gratë mund të mbeten shtatzënë në çdo pozicion ndonjëherë dhe pa u përpjekur shumë. Megjithatë, disa rregulla që mund të ritin shanset për të mbetur shtatzënë.

 Kur ju jeni duke u përpjekur për të mbetur shtatzënë, ju doni që sperma e partnerit tuaj të shkojë sa më afër mitrës tuaj, dhe ju doni që sperma të qëndrojë atje për aq kohë sa i duhet spermatozoidëve të shkojnë drejt vezës tuaj dhe njëri prej tyre të depërtojë brenda, pra ju doni tja bëni më të lehtë rrugën spermatozoidit që do depërtojë brenda vezës tuaj.

Pozicioni misionar
Ndoshta mënyra më e lehtë për të bërë këtë është përmes pozitës misionare, gruaj e shtrirë në pozicionin poshtë, pra klasiku. Ky pozicion lejon depërtim të thellë, e cila do të sjellë pranë spermën në qafën e mitrës, dhe kjo ka shtuar avantazhin e gruas tashmë të shtrirë në mënyrë që sperma të qëndrojë më gjatë në trupin e saj. Kur ju keni përfunduar aktin seksual, shtrëngoni gjunjët e mbledhura sikur i përqafoni duke qëndruar shtrirë të paktën 15 minuta.

Pozicione të tjera seksuale.
Nëse pozicioniklasik apo misionar të bëhet shumë i mërzitshëm apo rutinë, ju duhet të ndërmerni disa variacione. Për shembull, ju nuk duhet të qëndrojë në krevat - ju gjithmonë mund të provoni gjëra jashtë në një shtrat, në dysheme, apo edhe në ndenjësen e pasme të automjetit tuaj (por sigurohuni që ju respektoni ligjet vendore).
Një ide është që shtrihuni në shpinë, pjesa e legenit në buzë të krevatit. Partneri juaj mund të qëndrojë para jush (ose bie në gjunjë, nëse shtrati juaj është i ulët). Avantazhi është, sapo të keni mbaruar, ju mund të qëndroni drejt atje mbi kurrizin tuaj për 15 minuta apo më shumë për t'i dhënë spermës një mundësi shtesë për të shkuar atje ku duhet të shkojë.

Një tjetër pozicion është rear-entry , me partnerin pas jush, ndërsa ju jeni në gjunjë. Ky pozicion lejon depërtim të thellë, e cila është e mirë për marrjen e spermës në qafën e mitrës, dhe si një përfitim i shtuar, shumë ekspertë e quajnë atë pozicion më të mirë, dhe më pas rrokullisuni me shpinë dhe qëndroni në shtrat për pak minuta.
Një nga pozicionet më të mira për lehtësimin është pozicioni lugë, ku ju përkuleni dhe partneri juaj depërton nga mbrapa(jo anus).Përsëri duhet pak minuta të rrini shtrirë pas aktit seksual.

Përsëri, nuk ka prova përfundimtare se psi çdo pozicion duhet të jetë magjik por nuk ka të keqe nëse përpiqeni për pozicione të reja, pasi çdo pozicion që ndihmon spermatozoidet të shkojnë sa më shpejt dhe të sigurt atje ku duhet. Dhe mbi të gjitha, mos harroni të kënaqeni dhe të shijoni çdo pozicion që ju ndiheni ok dhe të gëzoni këtë kohë të veçantë me partnerin tuaj.

4 comments:

Anonymous said...

Ηey! I'm at work browsing your blog from my new iphone 4! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the great work!

Here is my blog :: lose belly fast

Anonymous said...

I rеally lіke your blοg.. vеry niсe сoloгs & thеme.
Did you make thіs websitе уouгself or diԁ you hire someone to
do it for уou? Ρlz reply as I'm looking to design my own blog and would like to find out where u got this from. thanks a lot

Here is my site ... best storage companies

Anonymous said...

Write more, thats all I havе tο ѕay.

Literallу, it seems as though you relіeԁ οn
the vіԁeo to makе your point. You cleагly
κnow what youгe talking about, why thrοw
away your intellіgence οn just pοsting videos to yοur blog when уou could be
giνing us ѕomething informative tо
rеad?

Hегe is my web blog ... Father's Day Gift Baskets

Anonymous said...

Hеllo this іs kinda of off topic but I was wonԁeгing іf blοgs use WYЅIWΥG editοгѕ oг if уοu havе to mаnually code with HTML.
Ӏ'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

Feel free to visit my web-site: Hypothyroidism Treatment

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros