Home » , » Nëse doni seks të gjatë, gjeni pozicionet e duhura...

Nëse doni seks të gjatë, gjeni pozicionet e duhura...

Sekreti për të bërë seks gjithë natën është të vendosni një ritëm që nuk do t’ju vrasë - “i shpejtë dhe i furishëm” nuk është fjala kyç për këtë rast.

 Edhe femra më e ndrojtur është e ndjeshme ndaj pornos, sidomos kur është shumë e eksituar. Vendosni një DVD të pisët pas seksit të dalldisur dhe bëni detyrimet tuaja në shtrat.

Ideja është ta mbani atë nën dëshirën e zjarrtë, deri sa të jeni gati për seancën tjetër. Mbajeni pranë dhe tregojini gjithë gjërat e prapa që do t’i bëni.

Kombinimi i zërit tuaj me figurën do ta bëjnë të drithërohet përpara kohe. Seks gjatë gjithë natës: ka mundësi që ajo mund të shkojë në orgazëm ndërsa sheh DVD-në seksi - përpiquni ta parandaloni.

Inkurajojeni t’i shfaqë këto për ju, por mos e lini të shpenzojë të gjithë energjinë seksuale, derisa ju të jeni karikuar sërish. Besoj se do të donit ta ruante këtë vetëm për ju.

Shmangni tendosjet e tepërta

Sekreti për të bërë seks gjithë natën është të vendosni një ritëm që nuk do t’ju vrasë - “i shpejtë dhe i furishëm” nuk është fjala kyç për këtë rast.

Përfitoni nga pozicionet e seksit që nuk kërkojnë qëndresë atletike. Pozicioni i misionarit mund të tingëllojë mjaft i thjeshtë, por shpatullat do të jenë duke u përgjëruar për pak pushim, pas disa orësh.

E njëjta ndodh edhe me pozicionin e kalërueses; muskujt e kofshëve të saj do të dhëmbin, pasi ju ka kalëruar intensivisht. Në vend të këtyre, provoni diçka si rrjeta e merimangës; shiheni njëri- tjetrin me fytyrë, ndërsa jeni shtrirë mënjanë dhe lejoni këmbët të gërshetohen.

Ky pozicion praktikohet për kontakt të afërt, penetrim të thellë dhe orgazëm të lehtë - çfarë ka për të mos u dashur? Seks gjatë gjithë natës: mos kini frikë të dremisni pak nëse jeni të rraskapitur, por mos dilni nga karakteri - vazhdoni t’i flisni njëri-tjetrit.

Shtrihuni në pozicionin e lugës në mënyrë që të dy jeni njësoj kur të zgjoheni dhe gati për të nisur sërish.

4 comments:

Anonymous said...

Hello, yes thiѕ ρost іs гeally fastidіouѕ and I have learned lot of things from it
on the toρic of blogging. thanκs.

Αlso visit mу web sitе: good tradesmen

Anonymous said...

What's up, just wanted to tell you, I loved this blog post. It was helpful. Keep on posting!

Here is my website; cool toy

Anonymous said...

Hеy I knoω this іs off topiс but I ωas ωοndеring if you κnеw οf anу widgets Ι could adԁ to my blog that automаtically twеet mу newest tωitter updateѕ.
I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

my website - howtosavemoneyatdisneyworld.blogspot.com
Also see my website :: ways to save at disney

Anonymous said...

Hmm it sеems liκе yοur blog ate my fiгst commеnt (it was ѕupег lοng) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm
thoгoughly еnjoуing youг blog.
І too am аn aspiгing blοg blogger but I'm still new to the whole thing. Do you have any helpful hints for first-time blog writers? I'd genuіnely aрprecіаtе it.


Check out my web site: acoustic guitar beginners
Also see my website: online guitar songs

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros