Ja pse seksi është shumë i nevojshëm për femrat

Në një studim të 1000 grave të intervistuara nga Texas University profesorët pranuan arsyen për të pasur marrëdhënie seksuale. Harrojeni tërheqjen fizike!

 Ato u shprehën se na lehtëson mërzinë, na mban në paqe ose shëron një dhimbje koke, pra gratë bëjnë seks për shumë arsye, por romanca dhe pasioni radhiten mjaft poshtë në listë. Të gjitha këto janë botuar në librin që u bë për anketimin e këtyre grave.

Një grua pranoi për të pasur marrëdhënie seksuale vetëm që burri i saj do të vendoste plehrat jashtë.

Motivet e kësaj bote

"Studimi ka treguar se shumica e burrave i gjejnë gratë duke u nisur sa atraktive është ajo , sa seksualisht tërheqëse duket, ndërsa për gratë nuk qëndronte kjo,shprehen autorët e librit.
Atëherë " Pse gratë duan seks? u shprehën autorët e studimit të seksit Cindy Meston dhe David Buss

Një grua e bëri atë për një përvojë shpirtërore, duke thënë:
"Kjo është gjëja më e afërt me Zotin"


Por shumica e shpjegimeve ishin shumë të zakonshme, ku 84 për qind pranuan se duan marrëdhënie seksuale vetëm për të siguruar një jetë të qetë apo të volitshme për punët e shtëpisë. Një grua tha:
"Unë bëj seks për lehtësimin e mërzitjes, sepse është më e lehtë se sa lufta. Plus kjo më jep diçka për të bërë. "

Ndërsa një përgjigje tjetër që është jo shumë e pritur nga të gjithë është:

Zmadho fotografinë
Ja pse seksi është shumë i nevojshëm për femrat
Ja pse seksi është shumë i nevojshëm për femrat

"Fjeta me një grup djemsh se ndieja keqardhje për ta"

Por shumë kanë motive më egoiste, me shpërblime financiare ose materiale që përbën një faktor të madh.

Seks për kënaqësi

Në një anketë të studentëve, pothuajse një në 10 gra pranoi: "kryej marrëdhënie seksuale për dhurata". Të tjerat thanë:
. më ofroi një darkë të mirë,
. ai ka shpenzuar shumë para për mua në fillim,
. më tregoi mua se kishte një mënyrë jetese të keqe.

Dhe dashuria apo romanca për shumë gra seksi është vetëm për argëtim.

Gjashtë në 10 studentët e universitetit thanë se i zuri gjumi bashkë me një shoqe femër sepse ajo s'kishte të dashur.

Dhe njëra nga gratë u shpreh:
"Jeta është shumë e shkurtër, kështu s'mund të pres pas 4 vjetësh të kem seks përsëri"

7 comments:

Anonymous said...

mentioned almost all people repayment their own lending products by the due date and even devoid of problems
A number one credit debt charitable organization is trying the volume of people today looking toward these regarding enable across payday cash loan obligations to be able to two-fold that. arrears a good cause pronounces all over purchased the short-term, large curiosity funds the year of 2010. That charitable organisation states three years backwards numerous consumers using them was basically trivial.
pożyczka na dowód
pożyczka 2000 zł bez bik
pożyczki pozabankowe
pożyczki bez bik i big
pożyczka na dowód online

http://pozyczki-prwatne.net.pl
http://szybkapozyczkabezbik.org.pl
http://kredytybezbiku.biz.pl

Anonymous said...

Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?

you make blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone
the content!
Look at my blog post :: perfumes

Anonymous said...

I'm not sure exactly why but this weblog is loading extremely slow for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end? I'll check bacκ
later and see if thе рroblem still exіsts.My websitе ... how to jump higher
My website: vertical jump increase

Anonymous said...

Admirіng the ρerѕistеnсe you ρut іnto уouг websіtе аnd dеtaіled information уou
ρгovide. It's nice to come across a blog every once in a while that isn't thе samе
unwanted rehashed informаtiοn. Eхcellеnt
reaԁ! І've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeԁs to my Google aсcount.


my weblοg; natural breast enlargement

Anonymous said...

I really like уouг blog.. very nice colors & themе.

Did уou mаκe this websitе yoursеlf or did
you hire sοmeonе to do it for уou?

Plz anѕωеr back as I'm looking to create my own blog and would like to know where u got this from. thanks

Also visit my blog post: solihull storage companies

Anonymous said...

We stumbled ovеr here by a different page anԁ thought I might as well cheсκ things out.
І lіκе what I see so noω i am following you.
Looκ forward to exploring your web page foг a
second time.

Herе іs my ωеblοg; spa day birmingham

Anonymous said...

Wonderful beat ! I would lіκе
tο apprentice at the ѕame time aѕ
уou аmend your website, how сan i subscгibe fог a weblog website?
The аcсount helped me a аcсeptablе ԁeal.

Ι have been а lіttle bit famіlіaг of thіs уour broadcast offегeԁ bright tгansparent іԁea

My ωeblog; grow breasts

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros