Hermes Nikaj nje nga konkurentet e Big Brother 5

Hermes NIKAJ u lind ne Tirane. Qe i vogel ishte i apasjonuar pas aparatit dhe endrres per te qene nje Model. Eshte vetem 21 vjec dhe deri me tani ka arritur ti realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes.Pasioni me i madh i jetes se tij eshte pasarela, por nuk ngelen pas edhe baleti dhe udhetimet ne vende te ndryshme te botes.


Hermes Nikaj eshte nipi i kengetares se njohur Pavlina Nikaj, e cila ne vitet ’50-’70 se bashku me Anita Taken u bene mjaft te dashura per publikun shqiptar. Ai eshte pasardhes i nje familje artistesh dhe pikerisht nga gjyshja ka trasheguar dashurine per artin dhe te bukuren ne teresi. Hermesi ka perfaqesuar Shqiperine ne shume gara, evente dhe kompeticjone mode duke marre vleresime per tiparet dhe fizikun e tij te vecante te cilin e perkufizuan te tipit latin.Gjithashtu ka pozuar per koleksjone veshjesh te firmave te ndryshme, duke u bere pjese e katalogeve perkates.
Hermes Nikaj, Modeli Shqiptar tashme i njohur ne Itali & Greqi ka arritur te behet imazh i disa firmave me te njohura ne industrine e modes. Tashme u bene 3 vjet qe Hermesi po merret me modeling dhe aktualisht eshte pjese e Agjencise Icon, si Model. Por eshte pjesemarrja ne emisionin Aldo Morning Show qe e ka bere Hermesin te njohur per gjithe publikun shqiptar. Edhe pse ka vetem pese muaj qe i eshte bashkuar stafit te emisionit, ai eshte kthyer ne nje yll te vertete mediatik. Megjithate se fundmi eshte perfolur se Hermesi mund te jete nje nga konkurentet e Big Brother Albania.

0 comments:

Like

Twitter

 
Copyright © 2014 Show Biz ★ V.I.P ★ Big Brother ★ Albania Gossip Thashetheme Lajme Blog Vipat Shqiptar Celebrity Eros